.

Białowieskie żubry na żywo. Transmisja online, realizowana przez Lasy Państwowe.

Strona Główna

Witamy serdecznie na stronie Koła Łowieckiego PETROPONOWA w Płocku. Strona ta jest skierowana do członków naszego koła, jak również do sympatyków łowiectwa, firm i instytucji współpracujących z naszym Kołem. Pragniemy wszystkich zaprosić do współpracy abyśmy wspólnymi siłami tworzyli miejsce gdzie będziemy z chęcią zaglądać.

                                                         DARZ BÓR

ScreenShooter ScreenShooter

"Żywot łowiecki ma w sobie to niezrównanie rozkoszne, że jest cały stopniowym wcielaniem w życie i ziszczaniem się najczarowniejszych snów. Jawa zaś od tych snów bywa najczęściej stokroć jeszcze piękniejsza.
... Pierwszy lis - to triumf przebiegłości młodzieńczej nad przebiegłością chytrego zwierza. Pierwszy dzik - to już zdobycie ostróg rycerskich. Pierwszy kozioł w majowy poranek na leśnej polanie z podjazdu... nie strzelony - to pierwsze zwycięstwo w nas poety-myśliwego nad młodym strzelcem.
... Pierwsze polowanie na wiosennym ciągu na słonki wieczorem - to pierwsza schadzka miłosna myśliwego z dziewiczą przyrodą.
... Pierwszy cietrzewi tok - to pierwsza nasza noc miłości z ukochaną naturą.
A pod pieśnią głuszca - po raz pierwszy posłyszaną - następują zaślubiny na wieki wieków duszy myśliwskiej z duszą puszczy..."

                                                       
                                                                                      Julian Ejsmon

 

  ScreenShooter

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Domek